(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V ponedeljek, 4. decembra 2017, smo se z učenci izbirnega predmeta Turistične vzgoje odpravili z vlakom proti Celju. Na železniški postaji sta nas pričakala šmarčana Marko in Urška, ki sta sedaj dijaka Srednje šole za gostinstvo in turizem (v nadaljevanju SŠGT). Na SŠGT nas je nagovorila psih. in svetovalna delavka ga. Vida Lončarič. Za tem smo bili vodeni na krajši hospitaciji strežbe in kuharstva ter na nekoliko daljšo k pouku turizma. 

Dijaki so nam pripravili okusne mini pice ter sladke dobrote. Vse smo zelo radi poskusili … dobrote so bile zelo okusne.

Dijaki strežbe so pripravili punč ter predstavili sestavine ter možnosti postrežbe slednjega.

Pri daljši hopitaciji turizma so učenke izvedele s kakšnim predmetnikom se dijaki programa turizma srečujejo, kam se odpravijo na ekskurzije ipd.

Za tem sta nas Marko in Urška še odpeljala po prazničnem centru mesta. Po ogledu je sledilo še nekaj prostih minut in vrnitev proti Šmarju pri Jelšah.

Dostopnost