(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 16. novembra, se je po naši šoli razlegal čudovit vonj po sveže pečenem kruhu. Učenci so v podaljšanem bivanju, skupaj z učiteljico Marto, spekli kruh, ki so ga pojedli naslednji dan, pri tradicionalnem slovenskem zajtrku. Najbolj zanimivo je bilo kruh zamesit. Pripravili smo dve vrsti testa, navadnega in s semeni. Nato pa smo nestrpno kukali v posodo, pod prt, ali je kruh že vzhajal in je pripravljen za  peko. Ko je dovolj vzhajal, smo ga prestavili na pekač, namazali z jajcem, potem pa ga vstavili v pečico. Ponovno smo nestrpno smo kukali v pečico in čakali, da je kruh postal zlato rjav. Ko smo ga vzeli ven smo ga duhali in sline so se nam pošteno cedile. Komaj smo čakali na naslednje jutro, da si nanj namažemo maslo in med.

no images were found

Dostopnost