(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Ob mesecu požarne varnosti smo se odpravili h gasilskemu domu PGD Zibika. Ko smo prišli tja, so nas čakali gasilci. Razdelili smo se v skupine. Razkazali so nam gasilske avte od največjega do najmanjšega. Prvi je bil namenjen prevozu gasilcev, v zadnjem delu avta pa so bili tudi pripomočki, kot so: gasilni aparat, prva pomoč, luči … Naslednji avto je bil malo večji in z malo več opreme. Največji je bil zelo velik in z veliko opreme. V njem je lahko pet tisoč litrov vode. Ko smo si ogledali gasilske avte, smo odšli v garažo v gasilskem domu. Tam so nam povedali, kako se pokliče, če se kaj zgodi. Pokazali so nam gasilsko opremo, kot so: čelada, rokavice, škornji, obleka, luč … Čelado, škornje in rokavice smo lahko prijeli. Nazadnje smo šli v gasilski dom in se pogovarjali o prvi pomoči. Videli smo, kaj narediti, če kdo krvavi, ima zlomljeno roko in če kdo ne diha. Ko smo končali, smo šli ven in smo s cevjo špricali po travi. Ko smo končali, smo se slikali.

Žan Verbovšek, 4. razred

no images were found

 

 

 

 

Dostopnost