(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 4.10., smo se prvošolci skupaj s svojimi učiteljicami odpravili na naš prvi pohod. V učilnicah smo se dogovorili o pravilih, ki nas bodo varovala pred poškodbami. V megli nas je pričakoval vrh Svetega Roka. Dobre volje smo se odpravili na pot. Od šole do vrha smo potrebovali le slabih 40 minut, vmes pa smo se še ustavili, da smo se odžejali in občudovali razgled na Šmarje in okoliške griče, ki so se že svetlikali v soncu. Na vrhu smo se posladkali s sadjem, ker pa je bilo še vedno bolj hladno, smo se počasi odpravili proti dolini. Med potjo smo klepetali, ugotavljali, kje je kdo doma in veselo prepevali. Pri prehodu za pešce v Šmarju pa nas je pričakal policist – gospod Krsto Krivokapič in ob njegovi pomoči smo v dvojicah varno prečkali cesto. V šolo smo se vrnili dobre volje. Tam pa smo še malo poklepetali o dnevu, ki je za nami.

Dostopnost