(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 26. 9. 2017, smo se sedmošolci odpravili v Kozjanski park, kjer smo hodili po mokrih gozdnih poteh in spoznavali rastlinski in živalski svet tega zavarovanega območja.

Po prihodu v Podsredo smo pomalicali in se razdelili v skupini. Pogovarjali smo se o vrstah parkov, ki jih imamo v Sloveniji, o mreži varovanih območij v Evropi – Naturi 2000 in o zavarovanih rastlinah in živalih v Kozjanskem parku. Dež je ponehal in šli smo proti gozdu. Na začetku poti smo videli sramotilni steber, v nadaljevanju pa spoznavali drevesne vrste, grmovnice in številne zelnate rastline. Videli smo gaber, dob, graden, tri različne vrste javorja, jesen, bukev, rumeni in rdeči dren, pa tudi volčjo češnjo, ki ima strupene plodove. O njej smo slišali zanimivo zgodbo. Srečali smo številne  močerade, ki imajo radi vlažno okolje, pajke, katerih mreže so se lesketale v jutranji megli, in slišali številne ptice, med drugimi črno žolno. Po strmem hribu smo prispeli do gradu Podsreda, v notranjosti katerega smo se posladkali in rešili učne liste. Ker nismo imeli več veliko časa, smo si na hitro ogledali še predstavitev o Kozjanskem parku. Ekskurzijo smo končali z veselo vožnjo do šole.

Učenje zunaj šole imamo radi, saj spoznamo živalstvo in rastlinstvo v naravnem okolju.

                                                                                                                                          Zala Vodopivec in Zara Božiček, 7. c

no images were found

Dostopnost