(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V soboto, 23. septembra, so učenci izbirnega predmeta projekti iz fizike in tehnike in nadarjeni petošolci obiskali avstrijsko Koroško.

Najprej smo se povzpeli na razgledni stolp, ki stoji na 851 metrov visokem hribu Jedvovca (Pyramidenkogel) na južni strani Vrbskega jezera. Stolp je leseno-jeklena konstrukcija v obliki vijaka. Najpogumnejši učenci so se z vrha stolpa spustili po 120 metrov dolgem toboganu in v približno 30 sekundah premagali višinsko razliko 52 metrov.

Pot nas je nato vodila do vasi Vrba, kjer smo se vkrcali na udobno ladjo in prekrižarili Vrbsko jezero.

Naš zadnji daljši postanek je bil Minimundus. V dobrih dveh urah smo prepotovali svet in si ogledali najlepše arhitekturne stvaritve tega sveta.

Dostopnost