(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

NARAVOSLOVNI DAN-Olimje

 

V sredo, 18. 5. 2017, smo imeli drugošolci naravoslovni dan. Odpravili smo se v Olimje.

V spremstvu patra smo si ogledali Minoritski samostan. Popeljal nas je v notranjost samostana, kjer smo si ogledali lepo baročno cerkev in staro lekarno. Po malici  smo odšli v Čokoladnico. Že ob vstopu smo vonjali čokoladne dobrote. Na začetku so nam predstavili njihovo zgodovino in kako nastane čokolada. Sledila je pogostitev s čokolado. Že pošteno je posijalo sonce in tako smo se odpravili naprej na Jelenov greben, kjer se na ogromnem ranču pasejo jeleni, košute in mufloni. Tudi mi smo si jih ogledali in ob vodenju tudi hranili. Na koncu smo si še privoščili sladoled in nakup spominkov ter se veseli in zadovoljni vrnili v šolo. Bil je lep dan, polno smeha in veselja.

Učiteljica Ladislava in učenci 2. razreda

 

  

     

   

   

 

Dostopnost