(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Lana Fišer in Sara Hribernik, obe učenki 7. c, sta nagrajeni avtorici kratkega animiranega filma z naslovom THE UNIVERSE. 

V petek, 26. 4. 2024, je potekala prireditev in izbor animacij, ki so se uvrstile v ožji izbor mednarodnega natečaja animiranih filmov za osnovnošolce. Na razpis se je prijavilo kar 30 ustvarjalcev, med drugim tudi iz Španije, Danske, Madžarske in Poljske. Strokovno komisijo so sestavljali priznani slovenski animator, Dušan Kastelic, študent snemanja na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo, Žiga Planinšek in ravnatelj OŠ Hruševec Šentjur, Boris Čujež.

Čestitke srebrni Lani in Sari.

mentorica Mateja Voh

Na spodnji povezavi si oglejte Lanino in Sarino filmsko raziskovanje vesolja:

https://video.arnes.si/watch/609qb3lbx4pb

Dostopnost