(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 28. maja, smo bili v Muzeju na prostem v Rogatcu. Ogledali smo si poslopja, predmete in se udeležili delavnic. Vrnili smo se v čase naših babic in dedkov in si poskušali predstavljati življenje, kakršno je bilo včasih. Danes si ob obilici hrane težko predstavljamo, da ne bi imeli kruha in mobilnih telefonov. V delavnicah smo se seznanili z življenjem čebel in si izdelali svečko. Na nunalco smo zaigrali ljudsko pesem Lisička je prav zvita zver. Naša izvirnost in spretnost pa se je posebej pokazala pri peki »žulik«. Da bi jo dobili, smo vsi tekmovali v pridnosti. Uspelo nam je. Komaj smo čakali, da so bile pečene, saj nas je prijeten vonj posebej vabil. Najbolj mi je bilo všeč:

  • ogled kovačnice – TARA, LEOPOLD
  • črna kuhinja – MATIC
  • ogled »lodna« in nakup spominka – ANIKA, JERNEJ
  • ogled notranjosti stare hiše – LINA
  • izdelava »žulike« – LANA, ZOJA, JAKA, ALEKSEJ  
  • izdelovanje nunalce – NIKA
  • izdelovanje svečke (doma smo jo pri večerji prižgali in po večerji skupaj upihnili) – MARISA

 

Marija Lupšina

Dostopnost