(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

OBELEŽILI SMO ROJSTNI DAN DANIELA ARTIČKA

           (*13.05.1933 – + 17.07.2016)

V tednih vseživljenskega učenja smo na obletnico rojstva (91. rojstni dan ) našega rojaka Daniela Artička poskrbeli, da smo v šoli po pouku spoznali nekaj njegovih zgodb, ki jih je gospod Daniel zapisal za otroke.

Pred več leti, ko je še obiskoval našo šolo in šolarjem povedal prenekatero zanimivost iz svojega življenja, iz njegovih zgodb, nas je nagovarjal k zapisovanju zanimivosti. Trdil je , da le tako bodo misli, zgodbe, dogodivščine iztrgane času pozabe. »Če je zapisano, ne bo pozabljeno – ostane za vedno.«

Prebrali smo pravljici o Rdeči in Zeleni kapici iz zbirke Polomljenih pravljic in eno zanimivo zgodbo iz zbirke Boštjanovih vragolij.

Zgodbo, kako je Boštjan hodil od doma do šole smo tudi skenirali in ste vabljeni, da si jo tudi vi preberete. Oglejte si tudi fotografije, da boste videli s kakšnim zanimanjem smo poslušali znano pravljico Rdeče kapice, ki pa jo je naš pisec precej spremenil. 

Če bi vas te pravljice zanimale, pridite v šolo Sveti Štefan in si jih boste lahko prebrali.

V jedilnici šole imamo skromno razstavo z njegovimi knjigami.

Dostopnost