(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Četrtošolci som se v torek, 14.5., polni pričakovanj in v upanju na lepo vreme,  s tremi avtobusi odpeljali proti Podsredi. Na poti smo si ogledovali domačo pokrajino in uživali v druženju s sošolci. Obiskali smo grad Podsreda, kjer smo izvedeli nekaj o zgodovini gradu in si ogledali razstave, ki jih ponuja. V PodsredI smo si ogledali čudovit film O Kozjanskem parku, se sprehodili po trgu  in si ogledali sramotilni steber. Obiskali smo tudi Kukovičičev mlin, kjer so nam pokazali, kako deluje mlin. Pripravili so nam tudi degustacijo njihovih domačih, na ekološki način pridelanih, izdelkov: ržen, ajdov in pšenični kruh, jagodno in marelično marmelado ter piškote. Dobili smo tudi domač bezgov sok. Na poti domov smo krenili še na Jelenov greben, kjer smo se posladkali s sladoledom in uživali v igri s sošolci. Imeli smo se zelo lepo!

Dostopnost