(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 15. maja, smo imeli naravoslovni dan. Odšli smo na celjski grad. Imeli smo vodiča Janeza. Videli smo oklepe. Šli smo mimo železniške postaje. V mestu smo videli kip. Bili smo tudi na sladoledu. Odpravili smo se še v park in bili smo na mostu, ki prečka reko Savinjo. Potem smo šli na avtobus.                         Olivia Stojan, 3. Š

Ob 8.20 smo se iz Šentvida odpeljali z avtobusom na celjski grad. Tam smo šli na Friderikov stolp, pojedli smo malico in si ogledali mučilne naprave. Potem smo šli z avtobusom na sladoled v park. Ogledali smo si tudi tržnico. Nazadnje smo se vrnili nazaj v šolo.                                                                                      Florina Kropec, 3. Š

Ogledali smo si celjski grad. V njem smo videli oklepe, mučilne naprave, ki so bile grozne. Šli smo na vrh gradu in se razgledali po dolini. Po gradu nas je vodil vodič. Videli smo tudi različne kipe. Odšli smo tudi na sladoled. Bilo je lepo.                                                                                                                                           Tisa Drobnak, 3.Š

Ob 8:20 smo se odpravili na celjski grad. Tam smo dobili vodiča Janeza. On nam je povedal o grofu Hermanu, Veroniki in grofu Frideriku. Imeli smo vodenje po gradu. Po ogledu smo dobili za malico sendviče in sok. Počakali smo avtobus in odšli proti šoli. Imeli smo se lepo. Najbolj všeč mi je bil razgled z gradu.             Julija Gelb, 3. Š

Ob 8.20 smo se izpred šole v Šentvidu odpeljali z avtobusom na celjski grad. Tam smo videli, kam so zaprli Friderika. Videli smo tudi špičast stol in oklepe. Po malici smo nadaljevali z ogledom gradu. Nato smo se odpravili na celjske ulice.                                                                                                                            Žiga Planko, 3. Š

Imeli smo naravoslovni dan. Odšli smo na celjski grad. Vodili so nas vodiči. Videli smo oklepe, mučilne naprave in kipe. Po ogledu gradu smo odšli na sladoled.                                                                                Vid Aplinc, 3. Š

 

 

 

 

Dostopnost