(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Že pred časom smo zasledili, da bo v soboto, 11. maja, repriza mladinske opere Kekec in škrat Skovik, v kateri bo glavno vlogo Kekca odpel in odigral naš učenec Anže Šturbej, ki ima ob sebi sicer še dva fanta – dve alternaciji, ki izmenjaje nastopajo v naslovni vlogi.

Ravnatelj je bil pobudnik zanimive ideje, da bi organizirali NAGRADNI OGLED MLADINSKE OPERE za vse tiste učence centralne šole in podružnic, zaradi katerih naša šola nosi naziv Kulturna šola. 

In res so se predlogi mentorjev različnih kulturnih področij pričeli nabirati in nabralo se je za avtobus kulturnikov.

Vsi udeleženi smo se z izjemno željo, voljo, radovednostjo podali na pot in s ponosom spremljali našega Anžeta – šmarskega Kekca, kako z odliko prepeva, spremlja dirigentovo palico, mimiko soigralcev, pazi na brezhibnost zahtevnega teksta ob vsem tem zna biti še sproščen in navihan junak.

Z velikim pričakovanjem smo odšli v Cankarjev dom, še z večjimi uresničenimi željami pa domov, kjer so se zgodbe o sošolcu, ki živi sanje marsikoga in je z izjemnim lastnim trudom in naklonjenostjo družine posegel po zvezdah.

Anžetu čestitamo – pravi pionir, ki zastopa prave domače vrednote tam gor v beli Ljubljani.

Mateja Voh, koordinatorica kulturnih dejavnosti

Kulturniki OŠ Šmarje pri Jelšah s podružnicami v pričakovanju pred ogledom predstave

Pot proti Linhartovi dvorani – hram kulture nikogar ne pusti ravnodušnega

Po predstavi se nam je pridružil Anže in se z nami tudi fotografiral. Bili smo izjemno ponosni, da je Anže NAŠ SOŠOLEC, UČENEC, UP IN KULTURNI PONOS.

Kljub izjemnemu pevskemu in igralskemu naporu, se nam je Aže pridružil po dobri uri in četrt odrskih luči.

Linhartova dvorana se je napolnila do zadnjega kotička!

Naši sedeži so bili tik ob ORKESTRU … za nas posebna paša za oči in ušesa.

Dostopnost