Gozd je lahko prostor, kjer nabiramo kulinarične dobrote, se športno krepimo in sprostimo, ko se tesno povežemo z naravo. Učenci naše šole so ob spodbudah mentoric likovno in literarno ustvarjali. Z izdelki smo se prijavili na natečaj, ki ga razpisuje Ekošola v projektu LEAF – Znanje o gozdovih.

Učenke 3. a  Ana Arzenšek, Žana Premšak, Maja Strašek, Mija Dečman Cvetko, Nika Šajić ter Tina Muršič so se pod mentorstvom Darje Jug  prijavile na natečaj z likovnimi spodnjimi izdelki.

Na temo gozd se je pesniško izražala šestošolka Maša Šket iz 6. d pod mentorstvom Janje Pesjak. Vabljeni k branju njene pesmi.

Gozd

Gozd je prekrasen,

ker narava ga neguje.

Gozd vsebuje rastline

iz tiste prelepe divjine.

Gozdovi so nekomu

domovi. Življenje v njem