Petkovo jutro je bilo čutiti prijetno vznemirjenje po šolskih hodnikih in učilnicah.

Vsi, od najmlajših pa tja do devetošolcev, smo šolski dan pričeli drugače – z zajtrkom! Mmmmmmm!

Ob izdatno namazanem kosu kruha z maslom in medom smo popili tudi domače mleko ter se znova spomnili na pomembnost Tradicionalnega slovenskega zajtrka z ogledom drsnic in posnetkov, prisluhnili pa smo lahko šolskemu radiu, kjer smo izpostavili pomen bontona pri jedi.

ZAKAJ DAN SLOVENSKE HRANE

Zaradi poudarjanja v Sloveniji pridelane hrane, ki se ji na ta dan nameni dodatno pozornost.

Zaradi posebnega priznanja pridelovalcem in predelovalcem hrane – našim kmetom, kmetijskim in živilskim podjetjem ter zadrugam.

Ter zaradi praznovanja dneva slovenske hrane in odločitve za lokalno pridelano hrano, s katero podpiramo napore naših pridelovalcev in predelovalcev hrane in izražamo spoštovanje do njihovega dela.

Osrednja tema je letos bila mleko in mlečni izdelki. K temu smo spodbujali tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Ravnatelj se je pri zajtrku pridružil našim najmlajšim. Vsi skupaj pa smo ta dan obeležili na različno pisane in pestre načine:

• V 1. in 2. razredu so ustvarjali pogrinjke in plesali čebelji ples
  • V 3. razredih so si prav tako pripravili pogrinjek in izdelali držalo za prtiček
  • V 4. razredih so risali tihožitje na temo Tradicionalni slovenski zajtrk
  • 5. razredi so imeli naravoslovni dan, kjer so prisluhnili gospe Slavici Drame o zdravi prehrani, izdelovali plakate o zobni higieni in skrbi za svoje zdravje, izvedli uro aerobike in pripravili svečani pogrinjek.
  • V 6. razredih so pri urah slovenščine spoznali Tradicionalni slovenski zajtrk ob delu z besedilom, branjem, pogovorom in vrednotenjem.
  • 7. razredi so imeli delni naravoslovni dan, ki so ga namenili predvsem pomenu čebel kot opraševalcev.
  • 8. razredi so pri etiki spoznavali pomen lokalno pridelane hrane in tradicionalni razvoj.

Za piko na i smo od šmarskih čebelarjev v dar prejeli 5 litrov medu.

Polona Štante