(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

POŠ Šentvid – »Hočem brati!« je rekel medved in prvošolci ter učenci pravljičnega krožka.                    

V mesecu skupnega branja smo zato  izvajali veliko aktivnosti.

Vsi, ki radi potujemo v svet domišljije in imamo radi pravljice, pri pravljičnem krožku vstopamo v svet različnih junakov. Z njimi se gibljemo in počnemo stvari, ki jih počnejo oni (namakamo piškote, žagamo …).

Knjižničarka Monika nas je s pravljico Tiho, tukaj beremo! povabila k sodelovanju za Bralno značko. Povabilo smo učenci vzeli resno in se takoj lotili branja. Vsak prvošolec je dobil v dar knjigo kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib.

K sodelovanju smo povabili tudi starše, da so nam vsaj dvakrat tedensko prebrali pravljico in to zabeležili na poseben list.

Razveselili pa smo se tudi obiska ga. Jožice, ki nam je ob pravljici Miška  in kamenček povedala, da smo vsi lepi in nekaj posebnega.

Ker radi beremo, bomo z branjem nadaljevali skozi vse šolsko leto.

Dostopnost