(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V Evropi govorimo veliko različnih jezikov in na pobudo Sveta Evrope iz Strasbourga že od leta 2001 vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov. Osrednji dogodek praznovanja se bo v Sloveniji odvil v sredo, 21. septembra 2022, na prireditvenem prostoru Orehov gaj v Ljubljani pod geslom Spoštujmo vse jezike, prisotne na evropski celini.

V Kinu Gledališču Bežigrad v Ljubljani pa se bo v petek, 23. septembra 2022, odvil Festival jezikov z dopoldanskim programom za mlajše in starejše učence.

Na spletni strani Evropskega centra za moderne jezike (ECMJ) so za obeležitev evropskega dneva jezikov ter učenje jezikov na voljo jezikovne igre, aplikacija Jezikovni izzivi za tajne agente, kvizi, citati in lomilci jezikov. Učencem jih bomo predstavile učiteljice tujih jezikov. Prav tako bodo posamezne skupine učencev pod mentorstvom svojih učiteljic oblikovale plakate za šolske oglasne deske.

 

Dostopnost