V torek, 30. 8. 2022 je v Čatežu potekala eko konferenca koordinatorjev, kjer smo lahko učitelji predstavili primere dobre prakse delovanja eko šole z dodanimi eko vsebinami v sam pouk. Tudi iz OŠ Šmarje pri Jelšah sva svoje izdelke predstavili učiteljici Silvica in Vanja. Osredotočili sva se na izdelke iz odpadne embalaže ter na odgovorno ravnanje s hrano. Stojnici sta bili bogato založeni in tudi dobro obiskani. Učitelji drugih šol so z nama delili svoje izkušnje dela ter načrte dela za v prihodnje. Veseli in ponosni sva bili tudi podelitve nagrad najboljšim, kjer je naša šola odnesla kar pet usvojenih priznanj in nagrad za različna eko področja. Bodimo vzgled in delujmo ekološko še naprej.

Učiteljici Silva Schmid M. in Vanja Užmah