Na POŠ Zibika smo si s pridobitvijo nove telovadnice zadali cilj, da končno lahko izvedemo noč branja in igre, ki je namenjena učencem naše šole, da v nekoliko drugačnem vzdušju preživijo noč v šoli. V petek popoldan so učenci zložili svoje spalne vreče, pidžame, knjige in svetilke v kovček ter ob 18.00 prišli nazaj v šolo. Takoj smo zavihali rokave in pričeli z izbranimi aktivnostmi. Najprej smo izvedli tek podnebnih sprememb okoli naše šole, kjer so si učenci lahko izbrali poljubno število krogov. Nato smo se preselili v telovadnico in učiteljice smo učencem predstavile novo igro, Tee ball, ki je vedno bolj zanimiva za učence vseh starostnih skupin. Lisice in medvedi so se dodobra ogreli in sledila je okusna večerja-pica, izpod rok naše kuharice Metke. Po večerji smo nadaljevali z glasbeno dejavnostjo “Zibika ima talent”. Učenci so predstavili res izvirne in odločne nastope, za katere smo ob koncu tudi glasovali. Po glasovanju pa se je pričel bralni del, ki ga je otvorila knjižničarka Monika Javornik. Izvedla je meditacijo z bobnom in prebrala uvodno pravljico. Po pravljici je sledilo umivanje zob ter branje z lučkami. Brali smo dolgo v noč, nato pa prijetno utrujeni legli potonili v sanje. Zjutraj smo se zbudili ob pravljici z jogo. Sledilo je pospravljanje telovadnice in okusen zajtrk. Prav za vse nas je bila bralna noč prijetna izkušnja in upamo, da bo na naši podružnici sedaj postala vsakoletna stalnica.

Navdušeni učenci, učenke ter učiteljice.