Učenci petih razredov smo si za kulturni dan zastavili srednjeveški Lemberg in ga izvedli v dveh delih. Prva skupina se je v srednjeveški trg odpravila v sredo, druga skupina pa bo odšla v petek. Pred staro Lemberško šolo nas je pričakala gospa Slavica Lovrenčak, oblečena v srednjeveška oblačila. Za nas je pripravila tudi odlično pogostitev in sicer jerpico s semeni.  Razdelili smo se v tri skupine in se podali na delavnice. Prva delavnica je bila srednjeveško pisanje s peresi. Pismo smo napisali s črnilom, ga opremili z ovojnico, znamko in pečatom. Morda pa bodo naša pisemca odnesli celo golobi. Le kdo bi vedel? Sledila je viteška delavnica, kjer so učenci prisluhnili zgodovini viteškega bojevanja in povezavo z grofi Celjskimi. Pomerili smo se lahko v kratkem viteškem dvoboju in v roke vzeli čisto pravo viteško orožje. Sledila je še zadnja delavnica, kjer smo si ogledali sramotilni pranger in notranjost rotovža. Učence je najbolj navdušila ječa, kamor so zapirali kaznjence. Tudi to smo preizkusili in priznamo, da bi bilo zelo težko v ječi preživeti cel dan. Za konec pa smo odšli še na kratek sprehod, kjer smo iz grička lahko videli zametke gradov, ki jih je bilo v Lembergu kar sedem. Polni dobrih vtisov smo nato odšli nazaj proti šoli Šmarje pri Jelšah.

Učenci in učiteljice