V predprazničnih dneh decembra so sedmošolci prejeli prav posebno knjižno darilo. S splošno knjižnico Šmarje pri Jelšah že vrsto let sodelujemo v nacionalnem projektu spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo. Uvodno dejavnost, pri kateri so učenci spoznali delovanje splošne knjižnice, možnosti iskanja, podaljševanja in rezervacij gradiva preko COBISS-a in dostopa do e-knjig na portalu Biblos, smo izpeljali kar v razredih, kjer jih je obiskala knjižničarka Natalija Čokl. Poleg predstavitve knjižnice je še posebej povabila učence v njihovo knjižnico, kjer v zadnjem času opažajo precejšen upad obiska mladih bralcev. K branju podarjenega mladinskega romana Jaz sem Andrej pa jih je v predstavitvenem filmu nagovoril kar sam avtor Vinko Möderndorfer. Za naše sedmošolce bo to obvezno branje za domače branje.

V okviru projekta je načrtovano tudi srečanje z avtorjem. Upamo, da ga bomo v pomladnih dneh lahko izpeljali.