… Pravijo, nebo sanja zvezde, zemlja sanja ljubezen.

Ta naša domovina – čudežna zemlja ne sanja ljubezni,

ona je ljubezen sama.                                            (T. Pavček)

Zemljo kot ljubezen doživljamo tudi na Svetem Štefanu.

V tednu, ko je  naša  Zemlja » praznovala«, smo imeli več zanimivih dejavnosti, da smo skupaj z njo obeležili ta dan.

Iz osnovne šole Komenda smo dobili pošto, v kateri je bilo veliko ploskih lutk, ki so ponazarjale različne strahove, duhove. Z njimi so učenci lahko poljubno odigrali različne domišljijske  prizore.

V gozd smo se odpravili poiskati jesena zasajena  gozdna drevesa in ugotovili, da so koronski čas in čas zimskih nevšečnosti  dobro preživela.

Ob pravljici smo se sladkali s piškoti  in čajem »sreče«. Učenci so rekli, da so v restavraciji Šola. Ugotavljali so, da je ta restavracija res dobra in jih čaj ter piškotek zares osrečujeta.

22.aprila smo za slavljenko Zemljo izdelali voščilnice in zapisali oziroma prvošolci, ki še ne pišejo, narisali voščilo naši materi Zemlji. Pripravili smo ji tudi darilo – majceno lipico z veliko roza mašno.

Presadili jo bomo, ko bo to mogoče in ko bomo zanjo poiskali primerno mesto.

V  razredu smo želili ustvarjati rime, pesmice. Uspeli smo v zapisu ene kitice.

Bili smo ustvarjalni. Največ pa je vredna zavest, da imamo  samo eno Zemljo in da je pomembno, kako ravnamo z njo.  Kar nekaj učencev je zapisalo, da se ji zahvaljujejo, ker nam daje hrano.

S hvaležnostjo smo se odpravili  tudi na prvomajski oddih.

Učenci 1. in 2. razreda