Težko smo čakali, da smo odšli v Muzej na prostem v Rogatec. Že v šoli smo  razmišljali, kako so živeli naši predniki.  Ogledali smo si staro hiši, gospodarsko poslopje, vodnjak, kovačnico in »lodn«. Spraševali smo se, ali bi  danes  znali živeti  brez elektrike, vode, igrač, sladkarij, avtomobilov, telefonov, računalnikov… Posebno doživetje  je bilo, ko smo sodelovali v delavnicah.  Gospa nam je povedala, da je  žuliko  dobil otrok, ki je bil ves teden priden. Ker smo bili vsi pridni, smo jo dobili vsi. Mmm, kako so dišale. V glasbeni delavnici smo si izdelali piščalko – nunalco in nanjo zaigrali. Čebelar nam je povedal, kako pomembne so čebele  in nam pokazal čebelje izdelke. Izdelali smo  si svečko. Po ogledu poslopij pa smo se odpravili  po nakupu v »lodn«. Kako drugačno  je bilo nekoč nakupovanje kot je danes!  Fantje so si kupili raglje in piščalke, deklice pa so bile bolj navdušene nad ptički in zapestnicami. Polni vtisov smo se vrnili v šolo.