Živé naj vsi naródi,

ki hrepené dočakat’ dan,

da, koder sonce hodi,

prepir iz svéta bo pregnan,

da rojak

prost bo vsak,

ne vrag, le sosed bo mejak!

Je skoraj ni proslave, ki se ne bi začela s himno našega naroda. Tudi na POŠ Šentvid je OPZ zapel 7. kitico Zdravljice.

V dopoldanskem času so nastopili vsi učenci. Prvošolci z deklamacijo in dvema dramatizacijama. Prva je govorila o gozdnih živalih, ki so rade prebirale knjige. Druga pa je bila o zrcalcu, ki so ga prav tako našle živali, na gozdni jasi. Četrtošolci so se predstavili z deklamacijo in nam zaplesali poskočno polko.

Popoldne so se učenci 2., 3. in 5. razredov predstavili še enkrat. S kulturnim programom so popestrili uvod v roditeljski sestanek. Starši so tako uživali ob deklamacijah, plesu, petju, skečih, igranju na harmoniko in dramski igri. Tokrat je volk padel iz pravljice. Ker pa ni vedel katere, se je podal na zanimivo pot iskanja.

Dan je prehitro minil. Upamo, da ste kulturni praznik preživeli ustvarjalno in prešerno.