(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Pri izbirnem predmetu čebelarstvo mladi čebelarji pridobivajo teoretično in praktično znanje o čebelah. V sodelovanju z g. Jernejem Gajškom iz Čebelarske družina Šmarje pri Jelšah so učenci spoznavali različna opravila čebelarja v zimskem in spomladanskem času. Seznanili so se s čebeljo družino in pomembnostjo čebel ter vlogo medonosnih čebel v našem okolju.

Praktično delo se je pričelo pri pripravi satnic za AŽ in LR panje. Učenci so se naučili samostojno sestaviti lesene okvirje, v njih napeljati žico in nanjo vezati satno osnovo, na katero čebele izdelajo satje iz voska. Čebelji pridelek vosek, ki ga čebelar skrbno zbere, so učenci stalili in iz njega izdelali prečudovite voščene sveče. Učenci so si za spomin na začetke čebelarjenja izdelali panjske končnice.

Dostopnost