(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Obiskali smo gasilce PGD Zibika. Gasilec nam je pokazal gasilsko opremo in gasilsko vozilo. Opozoril nas je tudi , da v primeru požara pokličemo na 112. Meni je bilo najbolj všeč, ko smo škropili z vodo.                                                                                                                                                                                                               Karin Vahen, 2. razred

Danes smo obiskali gasilce v Zibiki. Ogledali smo si gasilski avto in opremo. Uporabljali smo cevi in razpihovalec dima. Pokazali so nam garažo in gasilska oblačila. Na steni gasilskega doma visi defibrilator. Bilo je zabavno in poučno.                                                                                                                                                             Gaja Ana Šket, 2. razred

Danes smo se s šolo odpravili na ogled gasilskega doma v Zibiki. Tam smo si ogledali gasilsko vozilo ter garderobo v kateri je tudi računalnik. V gasilskem vozilu smo si ogledali cevi. Po njih teče voda iz cisterne, da lahko gasilci gasijo ogenj. Gasilec nam je pokazal orodje za rezanje opek. Spomnil sem se, da sem to že videl pri sosedu, ko so rezali opeke, ki so jih potrebovali, ko so prekrivali streho. V vozilu imajo tudi jeklenko in masko s katero lahko hodijo 30 minut v dimu. Ogledali smo si tudi sekiri, macolo ter veliko in malo lomilko. Po ogledu vozila smo odšli v garderobo. V garderobi imajo pospravljene gasilske škornje, obleke in čelade. Tam imajo tudi računalnik, na katerem lahko preberejo sporočila o požaru ali nesreči. Na steni je pritrjen defibirlator. Gasilec ga je odprl. V njem je bila vrečka za prvo pomoč, naprava za umetno dihanje in elektrode. Nato je gasilec priključil cev na cisterno, mi pa smo se postavili v dve koloni in vsak je prišel na vrsto za špricanje. Na koncu smo vsi šli v gasilsko vozilo. Nato smo šli v kolono in nazaj v šolo. Zelo mi je bilo všeč.                                                                                                                                                                                                              Domen Benjamin Čander, 4. razred

 

Dostopnost