(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Stare bajke, legende in pripovedke pričajo o tem, da je Kozjansko in Obsotelje imelo zares pestro zgodovino. Eno izmed teh legend smo izbrali tudi mi, mladi folklorniki Osnovne šole Šmarje pri Jelšah. Na območno srečanje otroških folklornih skupin smo se odpravili 14. 4. 2018. V  Kulturnem centru Rogaška Slatina se je predstavilo kar 5 nadobudnih skupin, med njimi smo bili tudi mi, Veseli Šmarčani. S pristno domačo pesmijo Mili moj Kozjanski kraj smo v sklopu odrske postavitve naznanili, da se še kako zavedamo trdega dela in pomena našega rodnega doma, kjer bivajo naši starši. Skozi šaljivo pripovedovanje smo tako predstavili staro legendo o Francu Guzaju – razbojniku s Kozjanskega, ki pa je bil izjemno velikodušnega srca, saj je bogatim jemal in revnim dajal. Ob ljudskih instrumentih, nasmejanih obrazih in dodobra napolnjeni dvorani smo tako kot prvi nastopajoči otvorili dan ljudskega plesa. Čeprav je sonce v soboto močno sijalo, smo prav vse folklorne skupine tudi z zaključnim skupnim nastopom Sijaj, sijaj sončece pričarale na obraz mnogo sonca gledalcem, od sreče pa se je morda utrnila tudi kakšna solza.

Vanja Užmah

 

no images were found

 

 

Dostopnost