(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

S splošno knjižnico Šmarje pri Jelšah že vrsto let sodelujemo v nacionalnem projektu spodbujanja bralne kulture pri sedmošolcih RASTEM S KNJIGO. Uvodno dejavnost, pri kateri so učenci spoznali delovanje splošne knjižnice, možnosti iskanja, podaljševanja in rezervacij gradiva preko COBISS-a in dostopa do e-knjig na portalu Biblos, je v krajevni knjižnici pripravila knjižničarka Natalija Čokl. Še posebej je učence povabila v njihovo knjižnico, saj še vedno opažajo precejšen upad obiska mladih bralcev.

K branju knjige Reformatorji v stripu so jih v predstavitvenem filmu nagovorili avtorji Boštjan Gorenc Pižama, ilustrator Jaka Vukotič in dr. Kozma Ahačič. Sedmošolci bodo podarjano knjigo prebrali za domače branje in se o vsebini pogovarjali pri pouku slovenščine. V maju pa se že veselimo ogleda predstave Reformatorji na odru.

 

Dostopnost