V sredo smo se odpravili v šolo bolj zgodaj kot po navadi. Ob sedmih smo odšli z avtobusi v Ljubljano. Na poti smo padli v prometni zastoj, ampak kljub temu smo v Ljubljano prišli pravočasno. Ob devetih smo že bili v Cankarjevem domu, kjer smo si ogledali predstavo Glasbene reke, ki jo je izvajal simfonični orkester. Predstavo so popestrili baletni plesalci in plesalke iz srednje baletne šole. Po predstavi smo imeli daljši premor in obiskali McDonalds, nekateri so šli tudi na sladoled. Po odmoru smo se odpravili v Narodno galerijo, kjer smo se posvetili nastanku impresionizma in si ogledali kar nekaj slik v tem stilu. Za konec pa smo še odigrali kviz o impresionizmu.

Ajda Fidler, 7. E