Drugošolci iz skupine OPB 4 so ustvarjali živali iz naravnih materialov. Dejavnosti so pričeli s prepoznavanjem drevesnih vrst s pomočjo odpadlega listja, ki je učiteljica prinesla v šolo. Ponovili so znanje spoznavanja okolja in nadgradili znanje s kreativnim ustvarjanjem.

Da je ustvarjanje bilo podkrepljeno z domišljijo, so prebrali knjigo Lisičja zgodba.

Spomnili so se katere živali bivajo v gozdu ter se pogovorili, kako se živali pripravijo na zimo in zakaj nekatere živali kar prespijo hladni del leta.

Ob dejavnostih branja zgodbe so učenci krepili besedni zaklad in spoznavali literarna dela za otroke. Poglabljali so znanje o življenju živali v naših gozdovih ter s pomočjo listov določali listopadne drevesne vrste. Znanje so kreativno povezali v izdelke iz naravnih materialov, ki krasijo našo garderobo in nas razveselijo ob vstopu v šolo.

Drugošolci iz OPB4 z mentorico Davorino.