Da so društva še kako pomembna za delovanje nekega kraja vedo otroci že v nižjih razredih. Gasilsko društvo Kristan Vrh je eno izmed njih. Z njimi šola že vrsto let sodeluje predvsem pri evakuaciji, ki vsako leto poteka v mesecu oktobru – mesecu požarne varnosti. Tudi letos je bilo tako. V petek, 14. 10. 2022, smo z njimi izvedli vajo evakuacije in tako učencem pokazali postopek v primeru požara na šoli. Vsekakor upamo, da do tega nikoli ne bo prišlo, se pa PGD Kristan Vrh lepo zahvaljujemo za pripravljenost, nazoren in dober prikaz vaje, strokovnost in čas, ki so nam ga namenili. Čestitamo jim za dobro delo v društvu, dobre rezultate na tekmovanjih in dobro urjenje naših učencev – njihovega podmladka, ki z veseljem obiskuje gasilske vaje v popoldanskem času, kar se odraža v rezultatih na tekmovanjih.