V lanskem šolskem letu so, po končani prenovi kuhinje in izgradnji prizidka, dokončno uredili tudi stene jedilnice. Te so s svojo velikostjo in belino kar klicale po barvah. Tako smo se mentorji skupaj z učenci, nadarjenimi na likovnem področju in ostalimi zainteresiranimi, odločili, da del stene nad kuhinjo popestrimo s slikami sadja in zelenjave. Te smo najprej s svinčnikom zarisali na velike lahke plošče, izrezali oblike ter se lotili barvanja in senčenja. Učenci so uživali v sproščujoči dejavnosti, izdelki so krasno uspeli, z dela jedilnice nad kuhinjo pa nas pisani kosi zelenjave in sadja vsakič znova spomnijo, da je pametno čim več posegati po zdravi hrani, bogati z vitamini in minerali.

Šola je med drugim vključena tudi v shemo šolskega sadja in zelenjave. Upamo, da smo (bomo) s svojim prispevkom pripomogli k ozaveščanju učencev (in zaposlenih) o pomenu zdrave prehrane in k temu, da se zavrže čim manj sadja in zelenjave.

Mentorji: Jerneja Kocman, Anja Vrečko, Jože Božiček