(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Danes smo se še zadnji od 7. razredov podali na pot proti našemu srednjeveškemu lepotcu – Lembergu.

Za dobro jutro sta nas pričakali Slavica in Špela, s katerima smo pričeli naš današnji srednjeveški dan, ki je obarvan z edinstvenimi delavnicami. Razdelili smo se v dve skupini. Eni so dobili v roke peresa, drugi pa meče! Izvedeli smo veliko zanimivosti o srednjeveških pisarjih pa tudi pismo znamo zložiti tako, da imamo kuverto in polo papirja obenem. Vitez nas je popeljal v turške vpade in boje od Nikopolja do Celjskih grofov ter nesmrtne ljubezni Friderika in Veronike … Še čisto po vtisom krute preteklosti nas je zunaj pozdravilo sonce in Slavica, ki nas je “dala na pranger” ter nam razložila, koga in zakaj so tako kaznovali. Še nam odmeva v ušesih pomembnost zlate roke pravice, turške lipe, sedmih gradov okrog Lemberga, magistrata in številnih – kar štirinajstih različnih obrtnikov! 

7. e z razredničarko Darjo in spremljevalko Matejo

Dostopnost