Pri izbirnem predmetu nemščina smo se odpravili na ogled Dunaja. To je bila načrtovana strokovna ekskurzija za to šolsko leto.

V soboto, 24. 9. 2022, smo se malo čez peto uro zjutraj odpravili izpred šole. Vozili smo se v smeri Šentilja in Gradca in smo po dobrih štirih urah prispeli do avstrijske prestolnice, Dunaja. Najprej smo se ustavili pri dvorcu Schönbrunn. Po sprehodu po veličastnem vrtu za dvorcem smo prispeli do najstarejšega živalskega vrta v Evropi. Tam smo imeli dobre tri ure časa za ogled. Po ogledu živalskega vrta smo se z avtobusom odpravili na panoramsko vožnjo po ringu, kjer nam je vodnik povedal zanimivosti o tam stoječih zgradbah. Izstopili smo na trgu Marije Terezije in se odpravili do naravoslovnega muzeja. V muzeju smo videli obsežne biološke, geološke, antropološke in arheološke zbirke. Popoldne smo se sprehodili skozi središče mesta. Domov smo se odpravili pozno popoldne in pred šolo prispeli ob 21. uri.

Izlet nam je bil vsem všeč in upamo, da ga bomo lahko še kdaj ponovili.

Gaj Strašek