(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Naše prvošolce smo popeljali v svet branja v ponedeljek, 19. septembra, na dan zlatih knjig in ob uradnem začetku branja za bralno značko, ko smo jim slovesno predali darilno slikanico Društva Bralna značka Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, avtorice Ide Mlakar Črnič in ilustratorke Kristine Krhin.

Zvedavi pogledi naših najmlajših, navdušenje nad lutkama Olijem in Piko, ki sta spremljali knjižničarki Moniko in Monjo, in veselje ob prejemu slikanice so zaznamovali praznični dan. Prvošolci so z zanimanjem prisluhnili pravljici Tiho, tukaj beremo!, zgodbi o zelo vztrajnem volku, ki se je učil brati. Čeprav je počasi napredoval in je z nerazločnim branjem v slabo voljo spravljal živali na kmetiji, je na koncu postal pravi mojster branja.

S slovesnim dogodkom smo prvošolce povabili k branju ter jim zaželeli, da bi radi prihajali v knjižnico in z zanimanjem odkrivali knjižne zaklade.

Knjižničarki M&M

Dostopnost