Trije korenjaki,

trije veseli vandrovčki,

so torbice vzeli in prvič v šolo šli.

Prvega septembra je šola v Zibiki, po vročih poletnih počitnicah, ponovno na stežaj odprla svoja vrata in k sebi povabila učence od drugega do petega razreda ter naše prvošolčke in njihove starše.

Za lažji začetek novega šolskega leta so učenci OPZ Zibika, glasbeniki in drugošolci pripravili kratek kulturni program in nam tako polepšali prvi šolski dan.

Po prvem glasbenem nastopu in pozdravu vodje podružnice smo prisluhnili še ostalim glasbenikom, recitacijam in pevskemu zboru.

Preden smo se odpravili v učilnice so morali naši novi prijatelji opraviti še posebno nalogo. Preskočiti so morali prag učilnice. Da naloga ni bila pretežka, so jim pri tem pomagali starejši šolarji.

Ker je šola resna stvar, smo se že takoj prvi šolski dan naučili Himno Lili in Bine ob kateri smo tudi zaplesali.

Po malici in sladkanju s cake popsi, smo se opogumili in se predstavili staršem.

Že v petek pa nas je obiskal gospod policist s »stricem« Francem. Opozorila sta nas na varnost v prometu in prvošolcem razdelila rumene rutice in kresničke. Pozabila pa nista tudi na naše drugošolce. Tudi njim sta podarila kresničke.