V znanju Vesele šole se preizkušajo učenci od 4. do 9. razreda. Namen tekmovanja je širjenje splošnega znanja. Teme so zanimive, iz različnih področij, ob tem pa učenci pridobivajo splošno razgledanost. Tekmovanje iz Vesele šole je dvostopenjsko, in sicer šolsko in državno.

Na državno tekmovanje, ki je bilo izvedeno 13. aprila, se je uvrstilo 11 učencev in učenk centralne šole, ki so dosegli odlične rezultate.

Srebrno priznanje prejmejo Anže Hajnšek (6.b), Blaž Hajnšek (7.a), Eva Planinšek (8.b), Kristina Trkmič (9.c) in Ana Korenjak Šoster (9.c).

Še posebej pa smo veseli 1. mesta, 1. nagrade in zlatega priznanja učenke Julije Jazbec iz 9.c. Zlato priznanje sta dosegli tudi Lucija Krklec (7.c) in Lili Jazbec (5.c).

Tekmovanja so se udeležile še Zarja Iglič (5.a), Fani Strašek (5.b) in Zala Dobnik (7.d).

Dobitniki srebrnih in zlatih priznanj.

Vsem iskreno čestitamo. Mentorici Maja Krmpotič in Polona Štante.

Državnega tekmovanja iz Vesele šole so se udeležili tudi štirje učenci iz POŠ Šentvid.
Andraž Zagajšek prejme srebrno priznanje.