(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V petek, 5. novembra 2021, smo na POŠ Šentvid izvedli požarno vajo.

Ob 10. uri je zagorelo v kurilnici pri šolski kuhinji. Kuharica je takoj opazila požar ter sprožila alarm. Vsi otroci, tako šolski kot vrtčevski, in zaposleni na šoli smo se hitro in varno umaknili na šolsko igrišče. PGD Šentvid pri Grobelnem pod vodstvom poveljnika g. Mateja Žogana so hitro in strokovno pogasili ogenj na zunanjem delu stavbe. Vsi smo z zanimanjem opazovali dogajanje in bili veseli, da je šlo samo za vajo.

Gasilci so nam po požarni vaji razkazali gasilska vozila, pokazali opremo, kako ravnamo z gasilnim aparatom, kako si gasilec nadane masko in kisikovo bombo. Gasilcem se zahvaljujemo za angažiranost, pripravljenost, da  poučimo otroke, kako ravnamo v nevarnih situacijah, in njihov čas.

Učenci in kolektiv POŠ Šentvid

Dostopnost