Spoštovani!

Obveščamo vas, da od danes, 12. 9., do petka, 15. 9., poteka zbiranje starega papirja. Vabljeni, da zberete odvečen papir, ki se nabira po kleteh, predalih, podstrešjih. Prinašajte izključno papir, brez kartonske embalaže in plastičnih vrečk. Zbrano boste lahko odvrgli v zabojnik, ki že čaka na dvorišču centralne šole, da ga skupaj napolnimo.

Zakaj?

Zato, ker papir pridobivamo iz dreves. In šele, ko se zavemo koliko papirja ljudje porabimo na leto in koliko dreves podremo, vode, zraka in zemlje onesnažimo za proizvodnjo papirja, se moramo zavedati, kaj pomeni trajnostno naravnan razvoj, katerega del smo vsi na tem planetu.

In za naše otroke! Denar, zbran z zbiralno akcijo, bo namenjen EKO SKLADU in ga bomo porabili za financiranje dejavnosti učencem iz finančno šibkejših družin.

Hvala, ker vam je mar za naravo in človeka.

OŠ Šmarje pri Jelšah