»Vzela slikarka je čopič in barve,
pa je pobarvala vse naokrog,
listje z rumeno, oranžno in rdečo
rjavo zdaj barva še polje in log.«

Le kdo bi to bil? …? Bravo! Tetka Jesen. Tudi prvošolčki so hitro uganili.

Igrivo, vedoželjno, ustvarjalno, pravljično in sladko je bilo v tednu otroka tudi za učence 1. b razreda. Že več let nas tetka Jesen s prelepo pesmijo in pravljico popelje v radožive ustvarjalne urice. Tudi tokrat nas je ob slikanici z naslovom Juha, ki iz buč se skuha, opomnila na pomen prijateljstva.

Buče z njiv in vrtov so učenci obarvali s čopiči in postale so prave ‘razredne face’. Ti pa so v družbo prejeli še ‘tetke koruznice’. Spretni prstki naših učenk in učencev so jim spletli izjemne frizure.

Omamno pa je dišalo tudi po kuhanem kostanju in pečenih medenih jabolkih, za kar se zahvaljujemo šolski kuhinji. Pripravili smo si še mini pogrinjek in se neučakani posladkali.

Tudi vsem vam želimo barvito in pisano jesen. Takšno v vseh mogočih odtenkih …