Pred nami je slovenski kulturni praznik. Tudi  v šoli Sveti Štefan smo pripravili  kratek kulturni program, s katerim smo se spomnili našega največjega pesnika, Franceta Prešerna.

Prireditev smo začeli s slovensko himno in nato nadaljevali  z ogledom  Prešernovih Poezij. Te so »krive«, da imamo Slovenci svoj praznik kulture, ob katerem se še posebej zavedamo,  kaj pomeni imeti svoj jezik, govoriti v svojem materinem jeziku, v njem peti pesmi,  imeti svojo državo in velike kulturne ustvarjalce na različnih področjih.

Četrtošolci so zapeli Prešernovo pesem Od železne ceste, učenci podaljšanega bivanja pa so uprizorili pesnitev o Turjaški Rozamundi. Učence smo spodbudili k ogledu kulturnih prireditev v domačem kraju in kulturnemu vedenju. Želimo si, da nismo kulturni samo en dan, ampak vse dni v letu. Razšli smo se ob veseli pesmi Mi se imamo radi, ki so jo predlagali učenci.