Medpredmetna ura slovenščine in knjižnično informacijskih znanj je četrtošolcem približala avtorsko pravljico. Začeli so s pogovorom o značilnostih pravljic (dogajalna kraj in čas, pravljična števila, osebe, motivi, značilna začetek in konec …) in nadaljevali z razlikovanjem med ljudsko in avtorsko (umetno) pravljico. Seznanili so se z obsežnim opusom pravljic slovenske pravljičarke, pesnice, zbirateljice ljudskega gradiva in pripovedovalke Anje Štefan, v pravljični svet pa jih je popeljala knjižničarka s pripovedovanjem pravljice Bobek in zlate kokoši. Na koncu ure jih je čakalo še prav posebno doživetje. Šestošolka Mia Jančič jim je namreč predstavila poseben način pripovedovanja zgodb ob slikah – kamišibaj. Tako so učenci spoznali še pravljico Darilo iste avtorice.