V mesecu septembru  smo  posebno pozornost  posvetili skupnemu branju. Kljub moderni tehniki so otroci z zanimanjem prisluhnili branju knjig. Še posebej  so bili veseli mamic in babice, ki so se nam z veseljem pridružile v jutranjem krogu in jim prebrale pravljico. Otroci so ob poslušanju uživali in nam dali vedeti, kako pomembno je branje že v zgodnjem otroštvu v krogu družine. Prisluhnili smo pravljicam: Miška in kamenček, Rdeče jopice, Tiho, tukaj beremo, Kako je nastala čokolada. Beremo pri pravljičnem krožku.  Ob knjigi O volku, ki je iskal pravljico smo izdelali plakat in izvedeli veliko zanimivosti o  volkovih. Iskali smo asociacije, rime… Ob tednu otroka smo medse povabili ga. Gusto Grobin, ki nam je doživeto  povedala pravljico Zlato jabolko in nas spomnila na pomen uživanja jabolk.  Spomnila nas je na praznik  kozjanskega jabolka, ki se bliža. Izdelali so  jabolka.