(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Torek, 8. 10. 2019, sončen jesenski dan, kot nalašč za obisk narave in učenje ter uživanje na prostem. Z drugošolci centralne šole ter podružnic Šentvid in Kristan Vrh smo se odpravili na naravoslovni dan v vasico Olimje, kjer smo si ogledali samostan in cerkev, eno najstarejših lekarn v Evropi ter ob sprehodu po zeliščnem vrtu ob samostanu spoznavali zelišča iz katerih tamkajšnji patri izdelujejo zdravilne čaje, kapljice in mazila. Pozdravit so nas prišle tudi ribice v ribniku ob samostanu. Sprehod nas je vodil tudi na Jelenov Greben, kjer nas je prijazni lastnik poučil o jelenih, košutah in muflonih, ki živijo tam. Njihovo nežnost in plašnost smo si lahko ob hranjenju le-teh ogledali čisto od blizu.

Dostopnost