(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Otroci že vedo, da so najboljši dnevi v šoli, kadar je pouk v naravi ali je ‘športno obarvan’. In prav takšen je bil za drugošolce zadnji teden v mesecu septembru. Učenci so ob vodenju animatorja iz Košarkarske zveze Slovenije in mladih košarkarjev naše šole spoznavali košarko na zabaven, igriv in njihovi starosti primeren način. Pri Igrivi košarki so tako premagovali ovire na različne načine s ciljem z manjšo in lažjo žogo zadeti nižji koš. K igri jih je spodbujala priljubljena maskota Lipko, ki je s svojo nagajivostjo poskrbela za še večje navdušenje učencev.

Učenci so se poleg košarke lahko navdušili še nad judom, karatejem in nogometom. Pri predstavitvah šole juda ter Karate kluba Kozjansko in Obsotelje so sodelovali učenci naše šole, ki treninge že obiskujejo. K vpisu pa so učence povabili tudi člani Nogometnega kluba Šmarje pri Jelšah. Z malo sreče in spretnosti je nekaj učencev prejelo v dar mesec brezplačnih nogometnih treningov, med ostale pa so podelili še nekaj klubskih nagrad. Vsi učenci so preizkusili svojo vzdržljivost v teku in po svojih najboljših močeh odtekli ‘traso krosa’. Vsem učencem čestitamo za uspeh, prvi trije pa so za svoj dosežek prejeli diplome.

Dostopnost