(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V Celju te dni poteka 52. Mednarodni obrtni sejem (MOS). Obrtno–podjetniška zbornica Slovenije je devetošolce tudi letos povabila na ogled Ulice obrti, kjer so predstavljeni atraktivni in deficitarni obrtni poklici. Osrednja točka Ulice obrti je »Vajeniška pisarna«, kjer lahko obiskovalci prejmejo vse informacije o vajeništvu. Ulica obrti je organizirana po načelu »vse na enem mestu«, saj se lahko hkrati vidi predstavitev posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, pridobi informacije srednjih šol in spozna strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. Učenci so se lahko tudi sami aktivno vključili v izdelavo izdelka oziroma storitve in se preizkusili v posameznem poklicu. Na ulici so letos predstavljeni poklici: klepar – krovec, elektrikar, mizar, oblikovalec kovin – orodjar, strojni mehanik, tesar, zidar, avtoserviser, pek, slaščičar, kuhar in natakar. Prav tako sta na ulici predstavljeni domača in umetnostna obrt s praktičnim prikazom.

Učenci so si z zanimanjem ogledali predstavljene poklice, postavljali vprašanja, degustirali slaščičarske in kuharske izdelke, se preizkusili v oblikovanju gline, zabijanju žebljev … Po končanem skupnem ogledu Ulice obrti so imeli dovolj časa še za ogled celotnega sejma.

Dostopnost