(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V ponedeljek, 10.6. 2019 smo se 4. razredi OŠ Šmarje s podružnicami odpravili po sledovih preteklosti vnašem ljubem Šmarju.

Pot nas je vodila mimo kapelic Kalvarije do cerkeve svetega Roka. Hlad sence ob kapelicah nam je na poti zares prijal.

Gospa Vlasta Kramperšek Šuc nam je na zelo zanimiv način z legendami in zgodbami razložila zgodovino nastanka cerkve svetega Roka. Ugotovili smo, da ima Šmarje zelo bogato baročno zgodovino. Obenem pa smo spoznali, da se lahko o Šmarju še veliko naučimo.

Pot smo nadaljevali po cesti nazaj v Šmarje, kjer nam je gospa Jana Turk Šulc predstavila zgodovino samega kraja. Učenci so hitro povezali zgodbe in legende s svetega Roka novim znanjem. Ogledali smo si tudi zelo zanimivo razstavo o Šmarskih podeželskih zdravnikih, ki nas je popeljala vse do zadnjega stoletja prejšnjega tisočletja.

Z vso natančnostjo in srčnostjo obnovljeni kipi v Muzeju baroka so na vse nas pustili močan vtis. Hvala Knjižnici Šmarje in Muzeju baroka, da sta nas tako lepo sprejela.

Dostopnost