(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V soboto, 1. junija 2019, smo se z učenci od 1.-3. razreda v jutranjih urah odpravili na Gorenjsko. V Kranjski Gori nas je pričakal “Kekec bus”, ki nas je odpeljal v Kekčevo deželo. Učenci so se najprej srečali z Mojco, ki so jo med debli dreves obvarovali pred hudim Bedancem. Pogumni učenci so mu postavili še nekaj vprašanj in dobili pravljične odgovore o njegovi starosti, sluzastem jelenovem pudingu idr. K sreči so učenci dobro sovikali in Bedanca kmalu odgnali. Mojca nas je po goznih poteh popeljala dalje do Kekca, slednji pa čez skrivni rov do svoje hiše. Kekec je najprej povabil v svojo hišo samo učence ter jim pokazal skrivnost, za katero odrasli še danes ne vemo… Nazadnje smo srečali še teto Pehto, ki je na travniku ob gozdu nabirala zelišča in vršičke. Povabila nas je v svojo hišico, kjer je učence pogostila z okusnim čajem ter dobrim pecivom. Domov smo se vrnli z nasmejanimi obrazi in nepozabnimi spomini.

Slikce si lahko ogledate v galeriji spodaj

 

Dostopnost