(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Že deveto leto Slovenska karitas vabi k sodelovanju pri izvedbi »Teka podnebne solidarnosti«. Povabilu smo se odzvali in izvedli športni dan z aktivnostmi na temo teka. Prav tako smo povabili gospoda policista Krsta Krivokapiča, da nam med tekom pomaga pri varnosti v prometu.

Pričeli smo z ogrevanjem, gimnastičnimi vajami in pripravami na tek. Pri urah športa smo se kondicijsko pripravljali že prej in si prav tako ogledali traso, po kateri smo tekli. Vsak otrok je imel svojo številko z imenom. Pred tem smo se prav tako pogovorili, s kakšnim namenom tečemo.

Vsi skupaj smo pretekli solidarnih 76 km.

Ko smo s tekom končali, smo se okrepčali z malico in delo nadaljevali v razredu. Ogledali smo si tematsko publikacijo, film o dečku Nangiru in deklici Rosene. Pogovorili smo se o problematiki podnebnih sprememb v povezavi z revščino v Afriki. Nato smo odšli ven in do konca dne igrali razne športne igre.

Dostopnost