(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 18. 4. 2019, so si osmošolci v Kinu Šmarje ogledali nizozemski film z naslovom Še žal ti bo! v sklopu projekta FOŠ, ki pripoveduje zgodbo o Jochemu, fantu, kateremu življenje v šoli ni enostavno. Sošolka Sanne in njena dva prijatelja ga izsiljujejo ter zlorabljajo. Razrednik Tino si želi biti najbolj simpatičen učitelj v šoli in zato ne prevzame odgovornosti za poniževanja, ki jim je priča. Jochemova edina prijatelja sta Vera in David, včasih prezaposlena z medsebojnimi peripetijami. Tako niti ne želita videti, da je na šolski zabavi Jochem v izjemno težkem položaju. Naslednje jutro jih ravnatelj obvesti, da se po zabavi Jochem ni vrnil domov … Glavne teme filma so medvrstniško nasilje, soočanje s težavami in stiskami mladih, občutki (ob)žalovanja, odnosi med učitelji, starši in mladimi prijateljske vezi, prve ljubezni ter medsebojna pomoč. Po pripravi na ogled je sledila projekcija in po njej pogovor. Učenci so razmišljali o različnih vprašanjih, ki jih film odpira, izražali svoja mnenja in drug z drugim delila razmišljanja, tako se je urica pogovora po filmu kar prehitro iztekla.

https://www.kinodvor.org/film/se-zal-ti-bo/

Še žal ti bo!

Dostopnost